Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką” w grupie „Słoneczka”

30 maj

Grupa „Słoneczka” wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa Sztuką”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem realizowały zadania wyszczególnione w projekcie. Zadania sprawiły dzieciom ogromną radość, pozwoliły rozwinąć twórcze myślenie, kreatywność, motorykę małą. Zadania projektowe wykonane przez dzieci w trakcie trwania projektu to:

1. „TWAL” – malowanie linią/myślenie linią.

2. „Nietypowy pędzel” – pędzel nie jest niezbędny do malowania. Dzieci stworzyły wiosenne prace wykorzystując papierowe rolki.

3. „Przepis na farbę” – farby zostały zastąpione kawałkami bibuły i za pomocą wody na białe kartki papieru spadł jesienny kolorowy deszcz.

4. „Olejowe odkrywanki” – dzieci odkrywały ukryte obrazy za pomocą oleju.

5. „Monochromatyzm” – jedna barwa, wiele odcieni. Przy pomocy farb dzieci wykonały piękne słoneczniki. Inspiracją do stworzenia pracy był obraz Vincenta van Gogha „Słoneczniki”.

6. „Odpowiedź narysowana” – za pomocą rysunku dzieci odpowiedziały na jedno z zadanych pytań.

Aneta Ziębka