Aktywne ferie z dzieckiem

10 sty

Zbliża się wielkimi krokami długo oczekiwany przez wszystkie dzieci czas ferii zimowych. Postarajmy się pokazać naszym pociechom, że może to być doskonała okazja do spędzania wspólnie czasu na świeżym powietrzu.

Już od najmłodszych lat należy kształtować u naszych dzieci odpowiednie nawyki zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu poprawia krążenie i dotlenia organizm co sprzyja hartowaniu  dziecka. Aktywność fizyczna jest doskonałą formą relaksu oraz poprawy samopoczucia. Zadbajmy aby czas ferii zimowych był dla naszych dzieci odskocznią od codziennej rutyny przed ekranem telewizora i komputera. A w zamian pokażmy inne, ciekawsze formy codziennej aktywności.

          Wielu z nas nie ma możliwości wyjazdu w góry czy na kolonie, dlatego należy się zastanowić jakie atrakcje będziemy w stanie zapewnić naszym dzieciakom w miejscu swojego zamieszkania.

          Wszelkiego rodzaju dyscypliny sportowe dają nam wspaniałą okazję do zapewnienia całej rodzinie niezapomnianych wrażeń i białego szaleństwa. Razem z dziećmi możemy jeździć na łyżwach, nartach czy desce. Będzie to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu przez dzieci ale również doskonała zabawa dla dorosłych. Wspólne wyjście na lodowisko, stok czy po prostu pobliską górkę to okazja do budowania wspólnych wspomnień oraz umacniania więzi rodzinnych. Jeśli zima dopisuje możemy również pobawić się z dziećmi w lepienie bałwana, igloo lub zorganizować kulig. Mroźna pogoda to doskonały czas na długie spacery do lasu czy parku. Będzie to wspaniała okazja do wypatrywania śladów zwierząt oraz obserwowania przyrody zimą.

          Gdy pogoda na zewnątrz nie sprzyja białemu szaleństwu doskonale bawić można się również w domu. Taniec, zabawa w karaoke, gry planszowe, czytanie książek czy wspólne gotowanie to tylko niektóre propozycje naszych ulubionych, lecz niestety niekiedy zapomnianych zabaw z dzieciństwa. Kreatywny rodzic nie powinien mieć problemu ze znalezieniem aktywności, która będzie satysfakcjonująca zarówno dla dziecka jak i dla niego samego.

Mariola Gajek