Andrzejki u 3-latków

30 lis

“Hokus pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

26 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, wróżenia z kubków, tradycyjnego wybierania „zawodów”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.