Bajkopisarze i bajkopisanie- JEŻYKI

13 maj

Wśród Jeżyków nie brakuje bajkopisarzy, dlatego dzisiejszy dzień upłynął nam na zmyślaniu. Dziecięca wyobraźnia ubarwia opowiadane przez przedszkolaków historie, zamieniając je niejednokrotnie w fantastyczne przygody. Dziś talent do opowiadania niestworzonych historii 🙂 wykorzystaliśmy do ułożenia własnych bajek. I tak nasi bajkopisarze zabrali się do “pisania” i opowiadania własnych bajek, stając się pisarzami. Podczas pracy stworzone zostały przepiękne ilustracje i bardzo ciekawe historie, które zostały przez każde dziecko zaprezentowane przed grupą wsłuchanych w opowieści kolegów i koleżanek.

Po bajkopisaniu kontynuowaliśmy zabawę z postaciami z bajek. Jeżyki ćwiczyły spostrzegawczość wzrokową wyszukując różnych elementów za pomocą reflektora na ukrytej ilustracji.

Karolina Szczurek