Biedronki “w kosmosie”

12 mar

Kosmos od zawsze był dla nas zagadką, jednak po tygodniu poświęconemu kosmicznym zagadnieniom nasze Biedroneczki zostały prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie.  Przedszkolaki poznały planety znajdujące się w Układzie Słonecznym, oglądały plansze, korzystały z kosmicznych pomocy dydaktycznych, oglądały filmy edukacyjne, obserwowały kosmiczne obrazy wyświetlane na przeźroczach. Wykonały także przestrzenny Układ Słoneczny malując papierowe bryły oraz stworzyły “galaktykę w słoiku” ćwicząc przy tym sprawność manualną i dostarczając sobie bodźców wzrokowych obserwując łączenie się barw i pięknie mieniący się w nich brokat. Podczas zabaw dowolnych Biedronki układały puzzle i kolorowały obrazki związane z poruszaną tematyką. Wszystko to miało na celu usystematyzować, jakże bogatą wiedzę, którą posiadają dzieci. Temat tygodnia uświadomił nam, że dzisiejszemu pokoleniu przedszkolaków kosmos wcale nie jest obcy.

Nauczycielki