,,Cała Polska Czyta Dzieciom”

11 sty

,,Poczytaj mi proszę…”

W ramach realizowanej akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” nauczycielki we wszystkich grupach czytają swoim przedszkolakom bajki. Ponadto do akcji przyłączyli się również rodzice z grupy ,,Jeżyki”,  którzy z wielkim zaangażowaniem czytali wybrane przez siebie bajki, opowiadania, wiesze. Do współpracy dołączyli również uczniowie klasy 6 b ze Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą panią Anną Kołacz, którzy przebrani za bohaterów bajki,, Kubuś Puchatek”  przybliżyli przedszkolakom przygody mieszkańców Stumilowego Lasu.

Akcja ta ma na celu m.in. kształcenie nawyków czytelniczych, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, a także budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych rodziców do udziału w akcji.

Mariola Gajek