Chronimy środowisko – Wielkie sprzątanie

22 kw.

Temat kompleksowy realizowany w gr. 5-latków: JEŻYKI, SMERFY

Temat dnia: Wielkie sprzątanie

Cele: kształtowanie postaw proekologicznych,  rozwijanie logicznego myślenia, klasyfikowanie według podanej cechy.

1. Utrwalenie słów piosenki „Nasza planeta”

2.„Segregujemy śmieci” – zabawa dydaktyczna. Pytania skierowane do dziecka:

• Dlaczego kosze mają różne kolory?;
  • Co to znaczy segregacja?;
  • Dlaczego należy segregować śmieci?;
  • Co można zrobić np. z zebranej makulatury?

Proponujemy przygotować trzy pudełka w trzech kolorach: niebieskie z napisem papier, żółte – plastik, metal i zielone – szkło. Na dywanie rozkładamy różne przedmioty np.: butelki szklane, pudełka po jogurtach, papierki, gazety. Dziecko ma je posegregować do odpowiednich pojemników.

3.Propozycja karty pracy – Segregowanie śmieci zgodnie z podaną zasadą: plastik, szkło, papier. Zadanie dodatkowe – szeregowanie puszek od najmniejszej do największej.

Źródło: Tropiciele, Karty Pracy, WSiP

4.Drogie przedszkolaki bądźcie przyjaciółmi przyrody! Szanujcie ją! Dbajcie o nasze środowisko! Dzisiaj, 22 kwietnia to Ziemia ma swoje święto. Nasze przedszkole co roku obchodzi je uroczyście poprzez przygotowanie przedstawienia „Dzień Ziemi”. Aktualnie musimy pozostać w swoich domach z powodu sytuacji, która panuje w naszym kraju. Wobec tego koniecznie zajrzyjcie w zakładkę aktualności na naszej stronie internetowej a dowiecie się jak zostać przyjacielem Ziemi oraz czeka na was nowy KONKURS! Zapraszamy!