“Code Week 2020” – Biedroneczki programują!

16 paź

Code Week 2020 trwa. Od 10 do 25 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania przedszkolaki z grupy Biedroneczki już realizowały zgłoszone w ramach projektu zadania. Wspólnie z dziećmi z całej Europy poznawały tajniki programowania dzięki czemu otrzymały certyfikat potwierdzający swoje umiejętności.

Bawiąc się kodowaniem zdobywały wiedzę i umiejętności w zakresie programowania. Podczas zajęć dydaktycznych wplatane były elementy robotyki oraz zabawy offline na macie do kodowania. Biedronki nauczyły się obsługiwać robota Photona i poznały jego możliwości. Oglądały trójwymiarowe obrazki owoców poprzez aplikację dedykowaną do puzzli AR (puzzli z rozszerzoną rzeczywistością). Samodzielnie tworzyły trasy dla ozobotów (małych robocików) oraz wznosiły wieże z kolorowych kubeczków robiąc to według ściśle określonego kodu.

Za nami dopiero nauka podstawowych kodów i sposobów układania, rysowania tras. Przed nami cała masa możliwości jakie daje zabawa z ozobotami i matą do kodowania. Myslę, że to zainteresowanie tak szybko nam się nie znudzi 🙂

Anna Buczyńska-Pac