DZIEŃ DZIECKA – Dzieci na świecie

05 cze

Temat kompleksowy: Dzień Dziecka  – realizowany w gr.   3-latków; Tygryski, Zajączki

Temat dnia : Dzieci na świecie

Cele ogólne: zapoznanie dzieci z wybranymi zwyczajami i zabawami ich rówieśników z różnych części świata; rozwijanie w sobie postawy szacunku dla inności fizycznej i kulturowej.

Proponowane sposoby realizacji tematu

1.Dzieci z różnych stron świata, ich domy i zabawy –  prezentacja . Poznawanie dzieci z różnych stron świata, wykonywanie ćwiczeń – rodzic czyta polecenia.

,,Rozmowa z dzieckiem „ Czy wszystkie dzieci na świecie są takie same? (Podczas rozmowy rodzicu  powiedz dziecku, że:  różnią się kolorem skóry, wyglądem, ubiorem, mówią różnymi językami, itd.

2.,,Jesteśmy  dziećmi” –piosenka.  Wdrażanie do szanowania innych bez względu na kulturę, tradycję i wygląd.

3. kolorowe dzieci – taniec swobodny dziecka do melodii

4.„Kwiat z naszych dłoni” – praca plastyczna. Rodzic rysuje na dużej kartce koło środek (kwiatka)  i mówi: To kwiat wszystkich dzieci z całego świata. Czego mu brakuje? Zrobimy kolorowe płatki z odbić waszych dłoni. Dzieci  malują swoje dłonie farbami za pomocą pędzli i robią odciski wokół koła (środka). Na końcu malują środek kwiatka.