Dzień Dziecka: Święto Dzieci

01 cze

Temat kompleksowy realizowany w grupie 5-latków: JEŻYKI i SMERFY.
Temat dnia: Święto Dzieci
Cele: –poznanie dzieci różnych kultur,
– wzbudzanie szacunku i tolerancji wobec odmiennej kultury i odmiennego wyglądu,
– czerpanie radości z zabawy.

Propozycja przebiegu:

  1. Oglądanie filmu edukacyjnego o dzieciach z różnych stron świata:

Pod koniec filmu zadajemy pytania: Czy wszystkie dzieci na świecie wyglądają tak samo?; Czy mają takie same stroje?; Czy zapamiętaliście gdzie mieszkają?; Czym różnią się miejsca, w których mieszkają?; Gdzie została wynaleziona czekolada?

2. Zapraszamy do znanej i lubianej zabawy ze śpiewem. Proponujemy bawić się w gronie całej rodzinki- będzie wesoło!

Dzieci stoją w kole, trzymają się za ręce. Tańczą, wystawiając na przemian prawą i lewą nogę i opierając się na pięcie. Na słowo: Hopsasa wszyscy podskakują trzy razy na obu nogach. Potem, do końca piosenki, poruszają się jak najszybciej cwałem bocznym po obwodzie koła.

3. Osłuchanie z piosenką:

Zadajemy pytania: O czym jest piosenka?; Kto to jest przyjaciel?; Kto jest Twoim przyjacielem?

4. Proponujemy również obejrzenie w wolnej chwili bajki:

5. Dodatkowo proponujemy dzisiejszego dnia z okazji Dnia Dziecka uprzyjemnić naszym kochanym Przedszkolakom czas ich ulubionymi zabawami. Niech dzieci zdecydują co dziś sprawi im radość. Czy to będzie malowanie farbami, puszczanie baniek mydlanych, jazda na rowerze, eksperymentowanie czy może gra w gry planszowe? W co lubią bawić się Nasze dzieciaki? Jeśli ktoś ma ochotę, zachęcamy do podzielenia się z nami odrobiną radości z dzisiejszego dnia: JEŻYKI- jezyki.dukla@wp.pl , SMERFY- smerfy.dukla@o2.pl lub pod postem na Facebooku.

Jeśli zabraknie pomysłów na zabawę, a wciąż będziecie mieć na nią ochotę, zachęcamy do takiej aktywności:

Wszystkim Smerfom i Jeżykom z okazji Dnia Dziecka życzymy wesołej zabawy każdego dnia, uśmiechu od ucha do ucha, zdrówka i spełnienia pięknych, dziecięcych marzeń!

Wychowawczynie