Dzień Dziecka u Starszaków

07 cze

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu pełen był atrakcji. Naszym przedszkolakom z pewnością nie zabrakło wrażeń. Dzień w przedszkolu zakończyły z wielkim uśmiechem na twarzy.

Pierwszą przygotowaną niespodzianką był teatrzyk na podstawie wiersza J. Tuwima „Rzepka” w wykonaniu rodziców. Dzieci były zachwycone. Rozpoznawały z entuzjazmem na scenie mamusie, tatusiów i cieszyły się z obecności znajomych twarzy na scenie. Wśród aktorów można było dojrzeć na scenie kilka niedostrzeżonych wcześniej talentów.

Następną atrakcją były długo wyczekiwane lody. Niestety, nic się nie ukryje przed naszymi przedszkolakami. Już od rana krążyła wśród dzieci plotka o smakołykach, które je czekają po obiedzie. Tym razem prawdziwa. Sprawdziło się i Starszaki mogły kosztować najlepszego letniego deseru na świecie. Wisienką na przysłowiowym torcie w tym przypadku był wafelkowy miś.

Główną częścią programu była impreza plenerowa. Dzieci mogły wybierać wśród licznych atrakcji. Dla naszych Starszaków zostały zorganizowane zabawy plastyczne, puszczanie baniek mydlanych, konkurencje sportowe, zabawy ruchowe i taneczne przy muzyce i wspólnym śpiewie.

Jak to zwykle bywa u dzieci, choć nie wiadomo jakimi prawami się rządzi, nie zabrakło chyba nikomu energii. Z pewnością wystarczyło jeszcze na świętowanie z rodzicami.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

Życzą Nauczycielki i obsługa Przedszkola