Dzień Dziecka u Starszaków

01 cze

Choć dzień zapowiadał się nieco ponury to radość i śmiech dzieci rozgoniły chmury. W Dzień Dziecka, specjalnie dla naszych przedszkolaków, zaświeciło słoneczko. Powodów do radości było całe mnóstwo, ponieważ z okazji tego ważnego święta czekało dzieci wiele niespodzianek.

Najważniejszym wydarzeniem dnia był spektakl na podstawie wiersza J. Tuwima pt. “Rzepka” w wykonaniu wspaniałych mam z Rady Rodziców. Radość dzieci z zobaczenia mamy w roli aktorki na scenie była bezcenna. Wskazywały paluszkami i krzyczały z dumą “To moja mama!”. Podczas przedstawienia dzieci zostały włączone do wspólnego tańca i śpiewu. Na koniec rzuciły się mamusiom w ramiona, by podziękować za występ i wielką przyjemność z wspólnej zabawy.

Następnie w przedszkolnych salach rozpakowano nowe zabawki. Przedszkolaki znalazły im miejsca na półkach i przypomniały sobie jak o nie dbać, by długo służyły wesołej zabawie. Oczywiście nowości trzeba było od razu wypróbować. Sprawdzono nawet ich wytrzymałość :), całe szczęście zabawki pomyślnie przeszły testy.

Dzisiejszy obiad troszkę się dłużył, ponieważ dzieci już zniecierpliwione czekały na kolejną niespodziankę- obiecane wcześniej lody. Czas zjedzenia posiłku można wpisać do przedszkolnej księgi rekordów. Nikt dziś nie wybrzydzał, dlatego każdy dostał gałkę w swoim ulubionym smaku.

Najlepszy Dzień Dziecka na świecie!

Dziękujemy Wam drogie Mamy za pomoc w zorganizowaniu tego święta!

Nauczycielki i Starszaki