Dzień Kosmosu w gr. “Zajączków”

23 maj

“W ogromnym, ciemnym kosmosie,
Krążą różne planety.
Chciałbym je kiedyś odwiedzić,
Bo teraz nie mogę, niestety.”
(“W Kosmosie”, I. Salach)

W dniu 21 maja dzieci z grupy “Zajączki” obchodziły Dzień Kosmosu.

Dzień ten zainteresował dzieci tajemnicami kosmosu, zachęcił do zdobywania wiadomości dotyczących przestrzeni kosmicznej.

Dzieci obejrzały ilustracje przedstawiające Układ Słoneczny, oglądały, liczyły, porównywały i opisywały wybrane planety. Poznawały pojęcia związane z kosmosem: planeta, gwiazda, kosmonauta, statek kosmiczny. Bawiły się w zabawy ruchowe “Start rakiety”, “Lot na księżyc”. Dzieci uczyły się współdziałania przy wykonywaniu pracy zbiorowej pt. Kosmos – z wykorzystaniem gotowych elementów. Na koniec dały upust swojej wyobraźni “budując” Ufoludka z nieużytków (tektura, rolki po papierze toaletowym, zakrętki itp.) oraz wykonując indywidualną pracę plastyczną pt. Ufoludek.

Urszula Aszlar