Dzień Pizzy u Kotków i Tygrysków

09 lut

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić.

Po części teoretycznej sala grupy „Kotki” zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Na specjalnie przygotowanym stanowisku przedszkolaki wałkowały ciasto, wkładały go na blachę, smarowały sosem, układały wędliny, pieczarki, paprykę, kukurydzę posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo  każde miało do wykonania określone zadanie.

Przygotowane pizzę trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Aż nadszedł ten moment., kiedy mali kucharze zasmakowali efektów swojej pracy. Mniam, mniam. Było fantastycznie i smacznie !

Dzieci z grupy ” Tygryski” uczciły to święto podczas wspólnych zabaw oraz w trakcie zajęcia plastycznego. Podczas wspólnego spotkania, przedszkolaki dowiedziały się jaki kraj jest królestwem pizzy, poznały flagę Włoch oraz bawiły się przy włoskiej muzyce. Ale najważniejsza w tym dniu była właśnie PIZZA! „Pizza a’la Tygryski”- mimo, że tylko papierowa – rozbudziła apetyty 🙂

Anna Jaracz-Noga

Sylwia Zawisza