Dzień Poczty Polskiej w grupie Tygryski

19 paź


W dniu 18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Wtedy to, swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki.

Z tej okazji przedszkolaki z grupy „Tygryski” uczestniczyły w zajęciach podczas, których został im zaprezentowany zawód listonosza oraz jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do odpowiedniego odbiorcy. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy list, który następnie ozdobiliśmy kolorowymi rysunkami i włożyliśmy do koperty. Dzieci z ogromną radością wykonały znaczek na kopertę, którą następnie wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Dzięki zajęciom i zabawie dzieci mogły same wczuć się w rolę listonosza oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego zawodu.

Z powodu obecnej sytuacji w tym roku nie mogliśmy osobiście odwiedzić pracowników, oraz zobaczyć budynku poczty, jednakże z okazji ich Święta, składamy serdeczne życzenia i podziękowania Pracownikom Poczty Polskiej.

Sylwia Belczyk