Dzień Praw Dziecka u Starszaków

21 lis

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W naszym przedszkolu Starszaki świętowały dnia 21 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia, na których dzieci przypomniały sobie jakie mają prawa i obowiązki. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, których sytuacja jest bardzo trudna. Różnorodność jest wspaniała! Dziecka Prawa to podstawa!

Nauczycielki