“Dzień przyjaciela” z Akademią Wyobraźni Play-Doh

13 cze

Kto to jest przyjaciel?

– „Ktoś kto mnie lubi”

– „ Ktoś kto bawi się ze mną”

– „Pociesza mnie”

– „Da mi plasterek”

– „Przytuli mnie, gdy płaczę”

– „Ktoś kto mi poda rękę”

Takie pomysły na definicję przyjaciela miały dzieci z grupy „Żabki” podczas zajęć realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play-Doh”. Dzisiejszego dnia, z lekkim opóźnieniem, obchodziliśmy w przedszkolu „Światowy Dzień Przyjaciela”, który wypada 9 czerwca. Podczas rozmów o przyjaźni przypomnieliśmy sobie kodeks dobrych zachowań i obdarowywaliśmy się nawzajem medalami przyjaźni. Ten dzień upłynął nam w bardzo przyjaznej atmosferze 🙂

Nasze przedszkole zgłosiło młodszych przedszkolaków do udziału w ogólnopolskim programie, otrzymując bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych od firmy Play-Doh. Wraz z Kucykami Pony, które to towarzyszą dzieciom podczas zajęć, poznajemy takie wartości jak uczciwość, szczodrość, przyjaźń czy życzliwość oraz uczymy się rozróżniać dobre i złe zachowania. Zabawy otrzymanymi gadżetami (puzzlami, ciastoliną play-doh, maskotką i kolorowankami) sprawiają dzieciom duuużo radości, a co najważniejsze, doskonalą sprawności manualne i twórczo rozwijają.

 

Anna Buczyńska-Pac