22 kw.

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Warto pomyśleć, jak pomóc Pani Ziemi aby była zdrowa, piękna i czysta.

Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii. Wobec tego, kochane przedszkolaki, przypomnijmy sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Spójrzcie na plakat zamieszczony poniżej.

Źródło: Bliżej przedszkola.

Wiemy, że nasze przedszkolaki uwielbiają śpiewać, więc dla utrwalenia zasad ochrony środowiska naturalnego poznajmy piosenkę „To nie żadna bzdura, niech zapanuje ekokultura!”

Pamiętamy o segregacji śmieci oraz ich recyklingu. Recykling trudno słowo? Wcale nie! Każdy przedszkolak wie, że recykling to ponowne wykorzystanie i przetworzenie odpadów. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę.

Źródło: Kubusiowi przyjaciele natury.

Pamiętajmy aby nawyków ekologicznych w naszym życiu było jak najwięcej: bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele!

Niech zapanuje ekokultura!!!

W działalność naszej placówki są na stałe wpisane działania ekologiczne poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz zbieranie makulatury. Co roku w naszym przedszkolu odbywa się akcja sprzątanie świata, w której przedszkolaki biorą udział z pełnym zaangażowaniem! Światowy Dzień Ziemi obchodzimy uroczyście – przygotowujemy przedstawienie poświęcone ekologii dla dzieci i rodziców.

Pozdrawiamy Was kochane przedszkolaki! Każdy z Was otrzymuje medal Przyjaciela Ziemi.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Eko-pojazd marzeń”. Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie na naszej stronie internetowej. Zdjęcia prac możecie wysyłać na adres: konkursprzedszkole@onet.pl lub opublikować pod naszym postem na portalu Facebook

Czekamy na wasze ekologiczne pojazdy marzeń 🙂

Na zakończenie zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego dla dzieci.

Urszula Aszlar

Aneta Ziębka