Dzień Ziemi

22 kw.

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ!

Warto pomyśleć, jak pomóc Pani Ziemi aby była zdrowa, piękna i czysta.

Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii. Wobec tego, kochane przedszkolaki, przypomnijmy sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Spójrzcie na plakat zamieszczony poniżej.

Źródło: Bliżej przedszkola.

Wiemy, że nasze przedszkolaki uwielbiają śpiewać, więc dla utrwalenia zasad ochrony środowiska naturalnego poznajmy piosenkę „To nie żadna bzdura, niech zapanuje ekokultura!”

Pamiętamy o segregacji śmieci oraz ich recyklingu. Recykling trudno słowo? Wcale nie! Każdy przedszkolak wie, że recykling to ponowne wykorzystanie i przetworzenie odpadów. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę.

Źródło: Kubusiowi przyjaciele natury.

Pamiętajmy aby nawyków ekologicznych w naszym życiu było jak najwięcej: bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele!

Niech zapanuje ekokultura!!!

W działalność naszej placówki są na stałe wpisane działania ekologiczne poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz zbieranie makulatury. Co roku w naszym przedszkolu odbywa się akcja sprzątanie świata, w której przedszkolaki biorą udział z pełnym zaangażowaniem! Światowy Dzień Ziemi obchodzimy uroczyście – przygotowujemy przedstawienie poświęcone ekologii dla dzieci i rodziców.

Pozdrawiamy Was kochane przedszkolaki! Każdy z Was otrzymuje medal Przyjaciela Ziemi.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Eko-pojazd marzeń”. Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie na naszej stronie internetowej. Zdjęcia prac możecie wysyłać na adres: konkursprzedszkole@onet.pl lub opublikować pod naszym postem na portalu Facebook

Czekamy na wasze ekologiczne pojazdy marzeń 🙂

Na zakończenie zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego dla dzieci.

Urszula Aszlar

Aneta Ziębka

Anna Buczyńska-Pac

Anna Pelczar-Uliasz