Eksperymenty i zabawy sensoryczne u Żabek

07 gru

Grupa „Żabki”, oprócz projektu „Terapia ręki dla każdego”, bierze również udział w dwóch innych akcjach „Dotknij, poczuj, zobacz” oraz „Gramy zmysłami”. Głównymi celami tych projektów jest wzbudzanie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego, integrowanie grupy, uczenie współpracy oraz niwelowanie napięć emocjonalnych. W ramach pierwszego projektu wykonaliśmy następujące eksperymenty oraz zabawy sensoryczne: malowanie na mleku, tęcza Skittles, wulkan, meduza w butelce, kolorowa masa solna oraz malowanie na soli. Drugie przedsięwzięcie zaczęliśmy w październiku, wtedy to też dzieci maszerowały po jesiennej ścieżce sensorycznej. W listopadzie natomiast zajęliśmy się sensoryczną matematyką w oparciu o dary jesieni (żołędzie, kasztany, liście, warzywa i owoce).

Izabela Szwast