Jesienne „Kodowanie na dywanie” w ramach europejskiego tygodnia kodowania „CODE WEEK 2019”

18 paź

Przedszkolaki z grup Żabki i Biedroneczki w tym roku mają okazję poznać zasady kodowania. W tym celu podczas codziennych zajęć wplatam elementy robotyki oraz zabawy offline na macie do kodowania, aby przybliżyć dzieciom zakodowaną rzeczywistość.

Dzieci w tym tygodniu miały możliwość zakodować jesienne grzybki, odkodować jesienne drzewo, a także poznać odgłosy leśnych zwierząt, tych które śpią zimową porą oraz tych, które powinniśmy dokarmiać. Pomogły nam w tym puzzle Ar i specjalna aplikacja pokazująca wirtualną-ukrytą w drewnianych puzzlach rzeczywistość.  

Nasze przedszkolaki zostały zgłoszone do europejskiego tygodnia kodowania „CODE WEEK 2019” i zrealizowały zadania przez co otrzymały certyfikaty potwierdzające swoje umiejętności.

Anna Buczyńska-Pac