Jesienne zajęcia sensoryczne u “Żabek”

02 lis

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Żabki” uczestniczyły w zajęciach sensoplastycznych z wykorzystaniem darów lasu i jesieni. Dzięki naturalnym okazom mogły dokładnie zapoznać się z ich wyglądem oraz zapachem. Dzieci z ogromną przyjemnością dotykały gałęzi z drzewa liściastego oraz drzewa iglastego, porównywały wielkości szyszek, chodziły po ścieżce sensorycznej zrobionej między innymi z: mchu, liści, szyszek, gałęzi, kasztanów czy orzechów włoskich, a także wykonały pracę techniczną pt. „Las w słoiku”. Ponadto poznały zwierzęta żyjące w lesie, dowiedziały się o nich wielu ciekawostek. Podczas zajęć plastycznych każda Żabka chciała odbić swoją rączkę jako kolec na konturze jeża oraz liść pomalowany farbą pod naszym kolczastym przyjacielem.
Tego typu zabawy uruchamiają wszystkie zmysły naszych milusińskich, a także dają im mnóstwo frajdy, dlatego też będziemy kontynuować tego typu zajęcia w przyszłości.

Izabela Szwast