Jestem dzieckiem, znam swoje prawa !

20 lis

„Mam prawo żyć
Mam prawo być-sobą
Czuć się bezpiecznie
Wolną być osobą
Mam prawo kochać
i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić
poniżać i bić
Mogę się śmiać, może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie
mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.

Dziecka, dziecka, prawa, prawa
Poważna sprawa, poważna sprawa,
Dziecka, dziecka, prawa, prawa
To nie zabawa, to nie zabawa (…)”

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, który przypomina nam o tym, że każde dziecko ma swoje prawa. W tym dniu w Grupie Tygryski zorganizowane zostały zajęcia, podczas których dzieci mogły pogłębić wiedzę na temat swoich praw. Nasze dzieci dowiedziały się, że mają prawo do zabawy, odpoczynku, nauki a przede wszystkim do poszanowania i równego traktowania, jak również poznały swoje obowiązki. Dzieci poznały również piosenkę o prawach dziecka, którą wspólnie z całych sił zaśpiewały. Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat miały świadomość, że posiadają swoje prawa i że są one bardzo ważne i muszą być przestrzegane.

Jak widać na zdjęciach z pewnymi obowiązkami nasze przedszkolaki świetnie sobie radzą.

Sylwia Belczyk