Jeżyki- “Całe Przedszkole Czyta Dzieciom”

11 maj

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze znają i pamiętają akcję “Cała Polska Czyta Dzieciom”. “Dwadzieścia minut dziennie, codziennie!” i dłużej jeśli tylko dziecko ma ochotę. W Przedszkolu wychowawczynie czytają dzieciom codziennie różne bajki, wiersze, opowiadania, fragmenty utworów. Z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić rodziców do akcji, jednak by nie było nudno Jeżykom bajki czytało całe Przedszkole. Wraz z dziećmi dziękujemy Pracownikom naszej placówki za wspólną zabawę. Zachęcamy wszystkich do czytania w domu. Czytanie nie tylko rozwija mowę naszej pociechy, ma ogromne znaczenie w poszerzaniu słownika, budowaniu wypowiedz, ale również rozwija wyobraźnię i ma wielkie znaczenie dla rozwoju emocjonalnego i społecznego. Dodatkowo przy okazji czytania w domowym zaciszu budujemy więzi. Przytulajmy do woli, głaszczmy i całujmy nasze dziecko. Zaprocentuje to na przyszłość! Polecamy również wysłuchania opowieści i bajek wymyślonych przez dzieci, będzie wesoło :).

Karolina Szczurek

Anna Jaracz-Noga