Jeżyki i realizacja projektu „Sensoryczny Kogel Mogel”

20 cze

„Jeżyki” w bieżącym roku nie próżnowały i realizowały III Edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sensoryczny Kogel – Mogel”. Celami projektu były m.in.: usprawnianie motoryki dużej oraz motoryki małej – usprawnianie funkcji ręki, wspieranie rozwoju zmysłów, wprowadzenie dzieci w świat sensoplastyki.

Realizacja projektu obejmowała wykonanie co najmniej 5 zadań, ale Jeżykom udało się wykonać ich aż 9! Były to następujące zadania:

1)  Międzynarodowy Dzień Muzyki – dzieci klaskały rączkami w farbie w określony rytm muzyki.

2) Dzień Bez Skarpetek – dzieci miały możliwość stworzenia ścieżki sensorycznej z darów jesieni, a następnie mogły bez skarpetek przejść się po niej.

3) Dzień Buraka – dzieci poznały walory tego cennego warzywa, następnie wyklejały obrazek buraka plasteliną.

4)  Pierwszy Dzień Zimy – dzieci miały możliwość samodzielnie stworzyć sztuczny śnieg.

5)  Międzynarodowy Dzień Puzzli  – dzieci samodzielnie stworzyły puzzle z rysunków.

6) Dzień Naleśnika – dzieci przygotowały naleśniki, tworzyły z nich jadalne ludziki z owocami.

7)  Dzień Słomki do Picia – dzieci przemieszczały różne przedmioty powietrzem wydmuchiwanym przez słomkę oraz tworzyły dmuchane obrazy farbą przy użyciu słomki.

9)  Dzień Pandy – praca plastyczna „Panda” wykonana z zabarwionego ryżu i płatków kosmetycznych.

9)  Dzień Zdrowia – dzieci samodzielnie tworzyły zdrowe owocowe szaszłyki na drugie śniadanie, rozpoznawały owoce po dotyku oraz układały piramidę żywienia.

Projekt dostarczył  dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu, dzieci świetnie się bawiły, a przede wszystkim  miały możliwość odkrywać otaczający nas świat wszystkimi zmysłami.

Anna Jaracz – Noga