Jeżyki i Smerfy wyciskają soki

26 paź

Zwieńczeniem zdobywania wiedzy o przetwarzaniu owoców i warzyw było wyciskanie soków ze świeżych darów jesieni. Dzieci poznały walory zdrowotne zjadania ich nieprzetworzonych i korzystania ze smaku i witamin póki jeszcze na nie czas. Jeżyki i Smerfy dowiedziały się, że nie wszystko, co słodkie jest niezdrowe. Owoce i miód zawierają zdrowe i potrzebne dzieciom cukry. Od dziś dzieci pamiętają, że nie wolno dosładzać zdrowych przekąsek cukrem, lecz warto użyć miodu. Podczas zajęć kulinarnych poznaliśmy także zasady higienicznego przyrządzania posiłku oraz bezpiecznego korzystania ze sprzętów kuchennych, zawsze pod okiem dorosłego opiekuna. Przedszkolaki umyły rączki i owoce, chętnie próbowały obierać marchewki i kroiły składniki soków na mniejsze kawałki. Z niecierpliwością czekały, aż powstanie dzbanek soku, by móc się poczęstować. Dzieci spróbowały takich połączeń jak: jabłko- marchewka, jabłko- marchewka- pomarańcza- banan, jabłko- marchewka- burak. Nikt nie potrzebował dosładzać napoju, nawet miodem. Ku zaskoczeniu wszystkich największym hitem w obu grupach okazał się sok z dodatkiem buraków i powstające podczas degustacji “wąsy”. Dzieci z radością częstowały swoim wyrobem wszystkie Panie w przedszkolu.

Karolina Szczurek