Jeżyki kodują z całą Europą w ramach #CodeWeek

25 paź

Grupa Jeżyki wzięła udział w tegorocznej edycji #CodeWeek2020. Akcja ta jest organizowana na terenie Europy od ośmiu lat. Przeznaczona jest dla wszystkich ciekawych, tych małych i dużych, w domach, przedszkolu i szkole. Celem jest propagowanie wśród dzieci programowania oraz kodowania.

W tym roku dzieci z naszego przedszkola miały okazję zgłoszonymi przez nas wydarzeniami przyczynić się do wygranej naszego kraju w międzynarodowym wyścigu programowania. Polska zgłosiła ponad 20,5 tysiąca wydarzeń w ramach tygodnia kodowania i zajęła I miejsce.

Niewątpliwie jest się z czego cieszyć, ponieważ ta świetna zabawa rozwija u dzieci nowe i bardzo przydatne kompetencje. Poprzez zabawy w przyjemny sposób, bez użycia komputera wprowadza dzieci w świat nauki programowania i kodowania. Rozwija m.in. logiczne myślenie, spostrzegawczość, dedukcję, umiejętność współpracy, planowania i analizowania. Zachęcamy do podobnych zabaw w domu, ponieważ dla dzieci to wielka przyjemność. Zarażajmy kodowaniem!

W galerii poniżej można obejrzeć efekty prac naszej grupy.

Karolina Szczurek