„Jeżyki” na tropie dinozaurów…

05 mar

26 lutego to Dzień Dinozaura, jednak święto znanych, prehistorycznych stworzeń obchodziliśmy w ramach tematyki cały tydzień. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk”, dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię dinozaurów, ich cechy i gatunki.  Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak  największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu. Miniony tydzień dostarczył wielu pozytywnych wrażeń oraz przeniósł naszych przedszkolaków w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat dinozaurów.