„Każdy zuch lubi ruch” zajęcia u Tygrysków

09 paź

„Każdy przedszkolak o tym wie:

Chcesz być zdrowym ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa

Są reguły, jest zabawa.”

Tygryski wiedzą, że ruch jest bardzo ważny w życiu każdego przedszkolaka. Staramy się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie. W piątkowy poranek wszystkie przedszkolaki zwarte i gotowe uczestniczyły w zajęciach. Rozpoczęły się one od wspólnej rozgrzewki . Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w  rywalizacji na torach przeszkód.  Gimnastyka i ruch miały na celu zachęcić dzieci do aktywności fizycznej i uświadomić im jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Przedszkolaki uczą się również zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z emocjami przeżywanymi podczas zwycięstwa i przegranej.

Aktywność fizyczna u dziecka rozwija wyobraźnię oraz pamięć ruchową, uczy poruszania się w przestrzeni, kształtuje świadomość własnego ciała, poznanie własnych możliwości fizycznych, a przy tym daje dzieciom mnóstwo radości oraz wpływa na poprawę ich zdrowia, kondycji i samopoczucia.

Dzieci dowiedziały się dlaczego jedzenie owoców jest ważne dla naszego organizmu. Zapoznaliśmy się też z pojęciem ‘piramida zdrowia’ – wiemy już jak wygląda i co zawiera. Na końcu zajęć wykonaliśmy prace plastyczną pt: „ Moje owoce”.

„Jedz owoce i warzywa,

Bo to zdrowo Cię odżywia.

Dużo sportu, dużo ruchu,

Trzymaj formę super Zuchu !”

Z niecierpliwością czekamy na kolejny tydzień pełen wrażeń.

Sylwia Belczyk