Kodowanie na dywanie, czyli gimnastyka dla mózgu

02 lis

W grupie “Żabek” po gimnastyce ciała przyszedł czas na gimnastykę mózgu.
Dzieci w świat kodowania i szyfrowania wprowadziła pani Ania, która już na samym początku przykuła uwagę wszystkich kolorowymi kubeczkami. Przedszkolaki układając piramidki z kubeczków ćwiczyły lewą półkulę, motorykę małą, koncentrację oraz cierpliwość.
Później przyszedł czas na poznanie małych, niezwykle inteligentnych robotów- ozobotów, które wykonywały zadania zaprogramowane przez najmłodszych.
Podsumowując: kodowanie wprowadza dzieci w świat programowania, uczy rozpoznawania problemów, orientuje w przestrzeni, uczy wykrywania własnych i cudzych błędów, sprzyja rozwijaniu współpracy w grupie, rozwija spostrzegawczość oraz myślenie logiczne i matematyczne.
Zaangażowanie przedszkolaków w tego typu zajęcia przerosło nasze oczekiwania 🙂

Alicja Jaworska