Kodowanie na dywanie – „Jeżyki” uczą się kodowania i programowania

18 lis

Kodowanie w przedszkolu to zabawy przygotowujące do nauki programowania. Zabawy w kodowanie w przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji.

Jeżyki przygodę z kodowaniem rozpoczęły od zabaw z kubeczkami. Układały z nich wieże, kompozycje i przeliczały je na miarę swoich umiejętności. Wielką atrakcją były zakodowane zadania, które były dla dzieci dużym wyzwaniem, jednak radziły sobie świetnie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały robociki ozoboty. To mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania, który zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Jeżyki poznały pierwsze kody, zaczęły tworzyć własne trasy ze specjalnie wykonanych do tego celu puzzli i z ogromnym skupieniem obserwowały sposób poruszania się robota. 

Podczas zabaw z kodowaniem u dzieci kształtowane były takie umiejętności jak logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności, koncentracja uwagi, kreatywność. Aktywność z elementami kodowania i programowania to świetna zabawa oraz wartościowe zajęcia, które pozwalają kształtować przyszłość najmłodszych.

Dla przedszkolaków była to świetna zabawa, więc przygodę z kodowaniem będziemy kontynuować dalej.

Anna Jaracz-Noga