„Kodowanie na dywanie” w grupie „Słoneczka” i „Motylki”

20 lis

Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Dla dzieci są to cenne zajęcia analizowania różnych wariantów wydarzeń i planowania działań. Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany.

Kodowanie na dywanie to zajęcia rozwijające uniwersalne kompetencje ze szczególnym uwzględnieniem logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i umiejętności współpracy.

Dla dzieci to jednak przede wszystkim świetna zabawa. Kolorowa mata i barwne kubeczki wywołują chęć do działania i poznawania nowych rzeczy. Dzieci na zajęciach dydaktycznych bawiły się kubeczkami na macie do kodowania, układały kolorowe wieże, grały w ciekawe gry. Za pomocą kolorowych kartoników układały obrazy według kodu. Przedszkolaki poznały także roboty i układały dla nich drogę za pomocą puzzli.

Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Aneta Ziębka