“Kotki” robią przetwory na zimę

17 lis

„W spiżarni na półkach zapasów bez liku.
Są dżemy, kompoty, złoty miód w słoiku.
I cebula w wiankach i grzybki suszone,
są główki kapusty, ogórki kiszone …”

Jesień to czas, kiedy robimy przetwory na zimę. Przedszkolaki z grupy “Kotki” uczyły się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów . Realizując tematykę kompleksową – „Przetwory owocowo-warzywne na zimę”- dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami zapasów i przetworów jakie gromadzone na zimę.

Ustaliliśmy z jakich owoców robimy kompoty, umyliśmy jabłka ,gruszki i śliwki. Dzieci kroiły i napełniały nimi przygotowane słoiki. Na koniec dodaliśmy do słoików cukier, licząc ilość wsypywanych łyżeczek i wlaliśmy wodę. Zanieśliśmy kompoty do kuchni w celu ugotowania i zapasteryzowania. Tak powstały nasze przetwory, które będziemy obserwować i smakować przez najbliższe dni.

Sylwia Zawisza