Kto Ty Jesteś ?- Polak mały…Młodsze przedszkolaki świętują 11 Listopada

11 lis

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście odśpiewałyMazurka Dąbrowskiego, a przez to włączyły się do ogólnopolskiej akcji ,,Niepodległa do Hymnu”.

Dzieci z każdej grupy wykonały patriotyczne prace plastyczne: kotylion, flagę i godło Polski w ramach realizowanych tematyk upamiętniając ten dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Na zakończenie odbył się przemarsz z flagami wokół przedszkola.

Przedszkolaki ze wszystkich grup z dumą prezentowały nasz kraj słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym. 

Niech żyje niepodległa Polska!

#niepodległadohymnu