KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

20 Lut

W realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” brało udział  również nasze przedszkole. Organizatorem ogólnopolskiego programu przyrodniczo – ekologicznego jest marka Kubuś. Przedszkolaki wspólnie z Kubusiem poznawały otaczający ich świat przyrody. Dowiedziały się, które zwierzęta w Polsce są pod ochroną? Jakie tropy mają niektóre wybrane zwierzęta? Jak powstaje sok – Kubuś  i jak smakuje jego domowa wersja? Jakie witaminy znajdują się w owocach? Co jeść i pić na drugie śniadanie? Jak prawidłowo segregować śmieci? Jak dbać o dary natury?
W ramach programu przedszkole otrzymało materiały edukacyjne, pomocne w prowadzeniu zajęć, a każdy przedszkolak otrzymał dostosowaną do programu książeczkę z zadaniami i zabawami. Kolorowo ilustrowana książeczka zawiera ciekawe i cenne informacje na temat świata przyrody.
Ciekawe zabawy dostarczyły przedszkolakom dużo pozytywnych emocji. Z radością i zainteresowaniem, aktywnie brały udział w prowadzonych zajęciach.
Program zachęcił dzieci do prowadzenia działań ekologicznych: segregacji śmieci, oszczędzania wody i uświadomił potrzebę prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia oraz mycia rąk i owoców przed jedzeniem.

Małgorzata Głód, Marta Zawada.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Warning: PHP Startup: Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 177