Spring time!: Easter

07 kw.

Hello!

Wielkimi krokami zbliają się święta Wielkanocne, dlatego w tym tygodniu nauczymy się słownictwa związanego ze świętami oraz składania życzeń.

Na wielu poprzednich zajęciach dzieci dowiedziały się, że dzieci w Anglii nie różnią się od nich prawie wcale. Mówią w innym języku, ale lubią bawić się tak samo. Czasem jedynie ich zwyczaje troszkę różnią się od naszych.

Wiosną, gdy nadchodzi Wielkanoc szukają w ogrodzie ukrytych pisanek (egg hunt). W koszyczku wielkanocnym nie brakuje kolorowych jajek jak u nas. Uwielbiają słodycze, zupełnie tak jak wy!

Słownictwo kluczowe:

Easter (Wielkanoc), basket (koszyczek), eggs (jajka), chick (kurczaczek), bunny (zajączek), egg hunt (szukanie jajek), chocolate (czekolada), jelly beans (żelki), Happy Easter (Wesołych Świąt)

Propozycje zabawy :

Na początek powtarzamy słownictwo (min. 3 razy):

Słownictwo można powtarzać kilkukrotnie za nagraniem w każdej wolnej chwili.

Życzenia wesołych świąt składamy za pomocą zwrotu “Happy Easter!”. Można poprosić dziecko, by w celu utrwalenia złożyło życzenia wszystkim domownikom.

Opisane zdjęcia prac plastycznych związanych z częściami ciała nadal można przesyłać na adres: angielski.dukla@gmail.com

Happy Easter,

Karolina Szczurek