I’ ve got a tail.

21 kw.

Hello!

Dzisiaj utrwalamy nazwy zwierząt i ich części ciała. Nauczymy się również jak określać rozmiary.

Słownictwo kluczowe:

lion (lew), parrot (papuga), monkey (małpa), kangaroo (kangur), tiger (tygrys), giraffe (żyrafa), elephant (słoń), eyes (oczy), teeth (zęby), arms (ramiona), feet (stopy), big (duży), small (mały)long (długi), short (krótki)

Propozycje zabawy :

  1. Utrwalamy słownictwo przy zagadkach. Powtarzamy wszystkie nazwy:

2. Odtwarzamy filmik jeszcze raz. Zatrzymujemy animację przy kolejnych zwierzętach, zadaniem dziecka jest samodzielnie nazwać zwierzę. Komu uda się rozpoznać sylwetki samodzielnie?

Dodatkowo nazwy zwierząt, które nie pojawiły się w animacji:

3. Powtarzamy za nagraniem. Zwracamy uwagę na określenia wielkości big, small, short, long. Możemy zatrzymywać nagranie i wraz z dzieckiem prezentować rozmiar rękoma( big- duże, small- małe, long- długie, short- krótkie).

Mam nadzieję, że niedługo spotkamy się w przedszkolu i razem powtórzymy słownictwo.

Karolina Szczurek