Who am I?

07 maj

Hello!

Dzisiaj utrwalamy określenia samopoczucia i części ciała zwierząt. Rozwijamy rozumienie ze słuchu.

Słownictwo kluczowe:

happy (szczęśliwy), sad (smutny), curious (ciekawski), scared (przestraszony), angry (zły), suprised (zaskoczony), bored (znudzony), eyes (oczy), teeth (zęby), wings (skrzydła), tail (ogon), arms (ramiona), feet (stopy), big (duży), small (mały)long (długi), short (krótki)

Propozycje przebiegu :

  1. Utrwalamy części ciała i rozmiary, staramy się wszystko powtarzać:

2. Utrwalamy emocje:

3. Teraz otwieramy książeczki p. 41. Nagranie do zadania znajdziemy na stronie: https://www.mac.pl/piosenki .Należy się zalogować, wybrać pakiet I love Boo, poziom B+, następnie CD 2 i odnaleźć nagranie Listening Activity 8 (2.14).

Podczas słuchania odgadujemy o jakich zwierzętach mowa i numerujemy ich kolejność lub zaznaczamy kropkami. Na koniec powiedzcie jak czują się te zwierzęta.

Zachęcam do podzielenia się ze mną efektami pracy. Czekam na wiadomości pod adresem angielski.dukla@gmail.com .

Karolina Szczurek