British kids’ spring: Easter

07 kw.

Hello!

Wielkimi krokami zbliają się święta Wielkanocne, dlatego w tym tygodniu nauczymy się słownictwa związanego ze świętami oraz składania życzeń.

Na wielu poprzednich zajęciach dzieci dowiedziały się, że dzieci w Anglii nie różnią się od nich prawie wcale. Mówią w innym języku, ale lubią bawić się tak samo. Czasem jedynie ich zwyczaje troszkę różnią się od naszych.

Wiosną uwielbiają tak jak my grać w klasy, a gdy nadchodzi Wielkanoc szukają w ogrodzie ukrytych pisanek. W Wielki Piątek zajadają się tradycyjnymi pysznymi bułeczkami – hot cross buns. W koszyczku wielkanocnym nie brakuje kolorowych jajek jak u nas.

Słownictwo kluczowe:

spring (wiosna), vegetables (warzywa), It’s warm (jest ciepło), play hopscotch (gra w klasy), Easter (Wielkanoc), Easter basket ( koszyczek wielkanocny), Easter eggs (wielkanocne jajka), hot cross buns (bułeczki), bunny (zajączek), egg hunt (szukanie jajek), chicks (kurczaczki), chocolate (czekolada), Happy Easter (Wesołych Świąt)

Propozycje zabawy :

Na początek powtarzamy słownictwo (min. 3 razy):

Słownictwo można powtarzać kilkukrotnie za nagraniem w każdej wolnej chwili.

Życzenia wesołych świąt składamy za pomocą zwrotu “Happy Easter!”. Można poprosić dziecko, by w celu utrwalenia złożyło życzenia wszystkim domownikom.

A teraz zadanie dla chętnych z książki:

Nagranie można znaleźć pod adresem : https://www.mac.pl/edukacja-przedszkolna/piosenki . Należy założyć konto jako rodzic i zalogować się. Wybieramy “I love Boo”, poziom B+, CD2, 30 The Spring Flash.

Opisane zdjęcia prac plastycznych związanych z częściami ciała nadal można przesyłać na adres: angielski.dukla@gmail.com

Happy Easter,

Karolina Szczurek