Logopedia

15 cze

ZAGADKI NA DZIŚ  GŁOSKA SZ

1. Kraciasta plansza, tam jak na dłoni, król, królowa i para koni (szachy)

2. Takie drzwi jak do mieszkania, w niej mieszkają ubrania (szafa)

3. Długi, wełniany na szyję zakładany (szalik)

4. Żeby było Ci wygodnie przypnij nimi spodnie (szelki)

5. W wielkim budynku, kto mi powie, są uczennice i uczniowie (szkoła)

6. Czerwona kredka mamie po ustach skacze, gdy Cię całuje zostawia znaczek (szminka)

7. Worek mąki, paczkę książek, każdy bagaż nim zwiążesz (sznurek)

8. Nóżki mają ostre, cienkie, główki malusieńkie, potrzebne krawcowej gdy szyje sukienkę (szpilki)

9. To taki przedmiot czy wiecie dzieci, na który Kasia zamiecie śmieci (szufelka)

10. Gdy w stole siedzi ukryta, rzadko kto o nią pyta, gdy ją wysuniesz choć do połowy to widać bałagan lub ład wzorowy (szuflada)

11. Smaczna odmiana mięsa, w sklepie kroi ją maszynka, zjadamy ją na śniadanie, lubicie ją? To jest (szynka)

12. Morze wyrzuca złote kamyki, robi się z nich naszyjniki (bursztyn)

13. Jakie obuwie do tego służy byś mógł chodzić po kałuży (kalosze)

14. Zielony , okrągły jak jeżyk na chodniku pod drzewem leży (kasztan)

15. Jaka to dziewczynka, ma roboty wiele, a na wielkim balu gubi pantofelek (kopciuszek)

16. Gdy idę do sadu, pusty w ręku niosę, gdy do domu wracam niosę w nim owoce (koszyk)

17. Kolorowej marchwi koleżanka blada, Tobie nie smakuje, a zając ją zjada (pietruszka)

18. Morze na brzeg wyrzuciło, lecz ślimaka w niej nie było (muszelka)

19. Ma długi ogonek, oczka jak paciorki, gdy zobaczy kota, ucieka do norki (myszka)