Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – międzynarodowy projekt edukacyjny w naszym przedszkolu

24 paź

Przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Dukli (ŻABKI i KOTKI) przystąpiły do międzynarodowego programu edukacyjnego MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misie otrzymały imiona: Żabki nazwały swojego misia ŁATEK, a Kotki wybrały dla misia imię RUDY.  Projekt zainauguruje czytanie w przedszkolu, a Mały Miś będzie pełnił rolę przewodnika po świecie literatury.

Głównym założeniem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Projekt zachęca dorosłych do głośnego czytania dzieciom, przez co wyrabiamy właściwe nawyki czytelnicze, tworzymy warunki do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, wprowadzamy dziecko w świat literatury a także budzimy zaciekawienie książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci to tylko niektóre z założeń zmisiowanego projektu.

Zachęcamy chętnych rodziców do włączenia się do naszej akcji poprzez przeczytanie w przedszkolu krótkiej bajeczki 🙂

 

Koordynatorki projektu:

Anna Buczyńska-Pac

Małgorzata Głód