Międzynarodowy Dzień Kropki 2020

15 wrz

Co roku 15 września w ramach INTERNATIONAL DOT DAY obchodzony jest na całym świecie dzień poświęcony kreatywności, twórczości i rozwojowi talentów. Motywem przewodnim jest KROPKA. Inspiracją do obchodzenia tego święta stała się książka napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa „Kropka”. To historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości, to także pretekst do tego, aby rozmawiać z dziećmi o drzemiących w nich talentach. Tego dnia staramy się, aby każdy przedszkolak uwierzył w swoje możliwości i nie bał się podejmować działań.  

Biedroneczki po raz pierwszy obchodziły „Dzień Kropki”. Podczas zajęć obejrzeliśmy bajkę stworzoną na podstawie wspomnianej książki, stworzyliśmy własne “wykropkowane” kropki oraz zrozumieliśmy, że zawsze warto próbować i realizować swoje marzenia.

Anna Buczyńska-Pac