Motylki stawiają pierwsze kroki w świecie programowania

28 lut

Grupa Motylki realizowała cykl tygodniowych zajęć ,,Kodowanie na dywanie – elementy robotyki”. Przedszkolaki miały okazję poznać matę do kodowania wykorzystując do tego kolorowe plastikowe kubeczki. Dzieci układały wieżę według wcześniej uzgodnionego kodu oraz wyznaczały trasę za pomocą strzałek. Zabawy z wykorzystaniem maty do kodowania miały na celu doskonalenie umiejętności określania kierunków, przeliczania, logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Największą frajdę sprawiły dzieciom zajęcia z wykorzystaniem robotów – ozobotów. Dzieci budowały drogę z puzzli, kształtując przy tym umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji z odniesionych sukcesów. Były one doskonałą formą nauki przez zabawę.

Mariola Gajek