Ogólnopolska Akcja Edukacyjna „Bajeczni adwokaci”

28 kwi

#BajeczniAdwokaci #NaczelnaRadaAdwokacka

W dniach 25, 27 i 28 kwietnia w ramach akcji „Bajeczni Adwokaci”  organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką nasze przedszkole odwiedziła Pani Adwokat Renata Dragan-Zięba, mama Mateusza, chłopca z grupy „Motylki”. Celem spotkań było upowszechnianie wiedzy o zawodzie adwokata oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Podczas spotkań Pani Renata zapoznała dzieci z treścią bajki „Leśne sprawy Misia Adwokata”. Przedszkolaki dowiedziały się kto to jest adwokat i na czym polega jego praca. Dzieci miały okazję zobaczyć kodeksy-książki, które towarzyszą adwokatom w ich codziennej pracy. Poznały także wygląd togi adwokackiej i bardzo chętnie ją przymierzały. Na zakończenie spotkań Pani Renata rozdawała dzieciom kolorowanki, naklejki i zakładki do książek.

Bardzo dziękujemy mamie Mateusza za ciekawe spotkania!

Ilona Szwast