Październikowe zadania w grupie ” Kotki”

06 lis

W październiku dzieci z grupy ” Kotki” realizowały wiele zadania z projektów.

Kotki podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, ser, jaja oraz warzywa. Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!

Już po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do europejskiego tygodnia kodowania – CODE WEEK. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci. Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych. Kotki podczas zajęć dydaktycznych bawiły się kolorowymi kubkami na macie do kodowania, poznały najmniejsze robociki ozoboty. Takie atrakcje sprawiały, że przedszkolaki nie mogły doczekać się kolejnych zajęć i kolejnych zabaw z robotami.

Kotki realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”. Pierwsze zadanie już za nimi – sensoryczny tor przeszkód. Stymulowaliśmy zmysł dotyku poprzez przechodzenie po torze zbudowanym z darów jesieni.

Kotki czekają z niecierpliwością na kolejne zadania !

Sylwia Zawisza