Pierwsze dni maluszków w przedszkolu

18 wrz

Pierwsze dni najmłodszych przedszkolaków to szczególny czas zarówno dla dzieci jak i rodziców. Trochę łez, niepewności, ale zdecydowanie więcej uśmiechu i ciekawości świata. Z każdym dniem dzieci stają się coraz bardziej samodzielne – wzajemnie się poznają, co sprawia, że ich zabawa jest radosna i pomysłowa. Pierwsze dni były intensywne i pełne wrażeń – wspólne spacery, pobyt na placu zabaw, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe .

W dniu 15 września w naszym przedszkolu dzieci z grupy Zajączki, Tygryski i Kotki świętowały “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi. Ma na celu wyzwolić w dzieciach wiarę, że potrafią, że każdy ma jakiś talent. Tego dnia nasze zajęcia, zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Z tej okazji dzieci stworzyły “kropeczkowe” arcydzieła.

Kropka – niby nic, a jednak coś wielkiego. Dzięki małej kropce wspaniale się bawiliśmy. BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

Od tej pory nasze przedszkole stało się dla dzieci „drugim domem” , a wszystkie nauczycielki  dołożą wszelkich starań, aby każdy przedszkolak czuł się tu dobrze i bezpiecznie.

Gratulujemy dzielnym maluchom oraz równie dzielnym rodzicom. Na dowód, że w przedszkolu jest wspaniale kilka zdjęć w galerii.

Sylwia Zawisza