„Pierwszy Dzień Wiosny” u młodszych przedszkolaków

21 mar

Marzanno, Marzanno Ty słomiana panno!

Weź śniegi i lody i wynoś się do wody!”

W czwartek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z opaskami i wiosennymi ozdobami na czele którego widniała Marzanna.

W barwnym pochodzie z zielonym gaikiem wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.