Pomoc dla bezdomnych zwierząt

29 lis

„Lepsza jest mała pomoc, niż wielkie współczucie”– wiedzą o tym ludzie, dla których los zwierząt nie jest obojętny i którzy od dawna pomagają bezdomnym i często skrzywdzonym przez ludzi zwierzętom. Żyją i mieszkają obok nas, pracują, mają swoje rodziny, a mimo to znajdują czas, aby w tym codziennym zgiełku nakarmić, pielęgnować i leczyć bezdomne zwierzaki. Ludzie, związani ze stowarzyszeniem OTOZ Animals, pomagają zwierzętom każdego dnia i często borykają się z problemami skąd wziąć środki na karmę dla zwierząt, leki, czy usługi weterynaryjne.

W tym roku  nasze przedszkole postanowiło wspomóc akcję zbierania żywności dla  bezdomnych zwierząt przebywających w krośnieńskiej  Kociarni oraz w schronisku dla psów. Pragniemy wpajać dzieciom od najmłodszych lat nawyki niesienia bezinteresownej pomocy innym, bo „Tam, gdzie człowiek dzieli się sercem, tam rośnie nadzieja”.

Drodzy Rodzice

Zima to czas trudny dla wszystkich zwierząt, dlatego i my chcemy pośpieszyć innym z pomocą. Zbieramy karmę dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką OTOZ Animals w Krośnie. Karmę można zostawiać w salach lub w pojemniku obok szatni (do 20 grudnia).

W imieniu bezdomnych psów i kotów dziękujemy za dobre serce.

 

Święta to wszak magiczny czas,

świat w blaskach świec wciąż promienieje.

Ludzie są dobrzy- tak jak WY,

kocie spełniają się nadzieje.

A cóż piękniejsze może być

niż domek i miska mleka?

Dla kota chyba więcej nic,

może tylko dotyk  swojego człowieka.

Mikołaj przyjdzie do nich też,

kot również na to czeka.

Przyniesie worek, da im jeść,

lecz nie da im człowieka.

Dobrze jest Mikołajem być

i trzeba to pamiętać,

zwierzakom serca oddać część

i to nie tylko w Święta.

Jeśli nie możesz kota mieć,

a dobrym jesteś człowiekiem,

to daj mu chociaż w ten jeden dzień,

miseczkę z ciepłym mlekiem.

Bo miłość kocia mówi nie

prostej matematyce,

gdy z kotem nią podzielisz się,

pomnożysz szczęście w życiu.   (R. Morawska)