Porządki w ogrodzie

25 mar

Temat kompleksowy realizowany w gr. 4-latków: BIEDRONKI, ŻABKI, KOTKI

Temat dnia: Jakie prace wykonujemy w ogrodzie po zimie?

CELE OGÓLNE: utrwalenie wiedzy dzieci na temat charakterystycznych zmian zachodzących w przyrodzie na wiosnę; kształtowanie nawyku sprzątania po sobie; kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej

Proponowane sposoby realizacji tematu:

  • Rozmowa na temat wiosennych porządków w domu i ogrodzie. Wyrabianie nawyku sprzątania po sobie.
  • „Fasolka w słoiku” – zakładanie uprawy fasoli.
  • Kształtowanie umiejętności uważnej obserwacji roślin i zapewnienia im właściwych warunków do wzrostu. Efektami waszych działań możecie się pochwalić, wysyłając do nas zdjęcie poprzez aplikację Mesenger.
  • w dalszym ciągu utrwalamy z dziećmi piosenkę “Marcowe żaby”