„Powitanie Jesieni” w grupie Misie, Motylki i Słoneczka

25 wrz

22 września nasze przedszkolaki powitały nową porę roku – JESIEŃ. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej, poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała wspólna zabawa.
   „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci segregowały  jesienne dary, bawiły się przy jesiennych melodiach oraz z wielkim zaangażowaniem tworzyły  kolorowe jesienne prace plastyczne.  Dzień ten upłynął wszystkim w bardzo miłym nastroju.