Powitanie Wiosny przez młodszych przedszkolaków

22 mar

Wiosna przychodzi zgodnie z planem, choć ślady zimy tu i tam.
Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki: Witaj nam, Wiosno, witaj nam!”

Powitanie Wiosny to dla każdego wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania rozpoczęte dużo, dużo wcześniej. Przyozdobiliśmy nasze okna oraz sale w wiosenne dekoracje, uczyliśmy się piosenek  i wierszy o tematyce wiosennej, wykonywaliśmy prace plastyczne.

W poniedziałek 21 marca wszystkie nasze przedszkolaki pojawiły się ubrane w wiosenne kolory w celu zaakcentowania nadejścia Wiosny.  Z uśmiechem i piosenką na ustach, z symbolami wiosennymi  w rękach wybraliśmy się na pochód ulicami naszego miasta.

Mamy nadzieję, że upragniona pora roku na dobre pozostanie z nami, zazieleni drzewa i trawy oraz pozwoli nam na częste i długie spacery.

Alicja Jaworska