“Prehistoria i dinozaury” w Biedroneczkach

11 mar

W ramach tematyki tygodniowej „Dawno, dawno temu” dzieci z grupy „Biedroneczki” miały okazję   zgłębić swoją wiedzę dotyczącą prehistorii i dinozaurów.
Podczas zajęć dydaktycznych oglądały filmy edukacyjne, słuchały ciekawostek o pradawnych czasach, oglądały plansze, poszerzały wiedzę na tematy związane z prehistorią. Przedszkolaki wykonywały szereg prac plastycznych, m.in. rysowały węglem, odbijały ślady dinozaurów w masie solnej.
Przez cały tydzień dzieci mogły przynosić własne figurki dinozaurów, książeczki, zakładały ubrania związane z bieżącą tematyką.
W trakcie zajęć „Biedroneczki” mogły poczuć się jak prawdziwi badacze i archeolodzy. Z wielkim zaciekawieniem odszukiwały w piasku prawdziwych skamielin. Przyglądały się i poznawały amonity i inne skamieniałości.
Dużo wrażeń dostarczył wybuch chemicznego wulkanu, jak również „lawa” na talerzu podczas obiadu.
Każdy tydzień w przedszkolu przynosi ciekawe tematy, dostarcza dzieciom nowych wiadomości i sprawia, że czekamy na kolejne zagadnienia z niecierpliwością.

Alicja Jaworska